ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9502728
*
nr 950 2728
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, 'ekorre bland trädstammar', 36x43 (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Signerad, 'ekorre bland trädstammar', 36x43 (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday Mars 23 2015
at 20:23:25
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/3 18:56:04
1
350 kr
23/3 13:46:33
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Present: SEK 500
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:06
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
nr 950 2728
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, 'ekorre bland trädstammar', 36x43 (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Signerad, 'ekorre bland trädstammar', 36x43 (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday Mars 23 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/3 18:56:04 | 1 | 350 kr |
23/3 13:46:33 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Present: SEK 500
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:06